- O Firmie
- Zakres działalności
- MISJA
- Polityka jakości i środowiska
- Władze
- Kontakt
- Przewodnik ochrony danych
- Zasady cyberhigieny
- Deklaracja dostępności
Aktualności
2026-07-30
Elektryczny autobus IRIZAR na testach w Lublinie
Lublin rozpoczyna testy innowacyjnego autobusu elektrycznego Irizar ieTram 12m. To hiszpański pojazd, który na jednym ładowaniu może przejechać nawet 300 km.
Autobus będzie się pojawiał na liniach obsługiwanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie. Testy potrwają do 11 sierpnia br. i mają pokazać, jak pojazd sprawdza się w codziennej eksploatacji. Dziś (30 lipca br.) autobus wyjedzie na linię nr 20, natomiast jutro (31 lipca br.) na linię nr 2. Podczas testów elektryczny Irizar ieTram 12m został zaplanowany m.in. na linie nr: 2, 14, 20, 22, 23, 24, 26, 33, 45 i 52.
Autobus ma 12 metrów długości, troje drzwi, jest niskopodłogowy i przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Zastosowano w nim szereg innowacyjnych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo, komfort i wygodę podróżowania. Wyposażony jest w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz gniazda USB, dzięki którym można ładować urządzenia mobilne w trakcie drogi. Na pokładzie zamontowano m.in. cyfrowe lusterka, asystenta martwego pola, precyzyjny system kamer 360 stopni, a także system stałego monitorowania uwagi i koncentracji kierowcy. To pojazd z silnikiem elektrycznym renomowanej marki Siemens, a na jednym ładowaniu może przejechać ponad 300 km.
Autobus jest w stanie pomieścić 73 pasażerów, w tym 21 na miejscach siedzących. Siedzenia wykonane są z niepalnego tworzywa sztucznego i zaprojektowane w sposób ograniczający skutki wandalizmu.
Wcześniej autobus był testowany w Rzeszowie, Krakowie i Kraśniku.



- Komunikaty
- Rozkład jazdy ważny od 1 września br.
- Dodatkowe kursy komunikacji miejskiej po meczu na Motor Lublin Arena w dniu 1 września br.
- Obsługa komunikacyjna Dożynek Wojewódzkich 2026
- Dodatkowe kursy komunikacji miejskiej po meczu w dniu 29 sierpnia br.

- Aktualności
- Ogłoszenie - sprzedaż samochodu ciężarowego m-ki Renault Trafic
- Ogłoszenie - Sprzedaż samochodu ciężarowego m-ki VOLKSWAGEN TRANSPORTER
- Wszystkie nowe „hybrydy” już jeżdżą na liniach

- ABC Pasażera
- Opłaty przewozowe
- Prawa i obowiązki przewoźnika/pasażera
- Uprawnienia do przejazdów bezpłatnych i ulgowych
- Rodzaje i zasady korzystania z biletów
- Bilet Elektroniczny
- Obsługa interesantów
- Sprzedaż biletów
- Polityka prywatności
Informacje
o kursowaniu pojazdów
tel. (81) 525-32-46

